28. juuli 2009
Uimastite kasutuselevõtu peaajend laste ja noorte seas
"Uuringud kinnitavad, et narkootikumide tarvitamist alustavad lapsed ja noored enamasti sõprade-tuttavate survel," kirjutab Ave Talu tänases Eesti Päevalehes (Talu, Ave 2009. Õigusteoreetikute idee ja rahva tervis. -- Eesti Päevaleht, nr 171, lk 3; http://www.epl.ee/artikkel/474368). Ma leian, et viidatud artikli autorile teada olevate teadustööde tulemust tasub pidada silmas.
22. juuli 2009
Maailma suurim prahikogu
Lugesin enam kui tund aega tagasi Risteri eile kell 20.09 lähetatud meili, kus ta tõi ära viida Äripäeva artiklile "Hiiglaslik prügisaar – suurem kui Prantsusmaa", millest kirjutasid varem Kathy Marks ja Daniel Howden The Independentis ning mida lugesin eestindatult Eesti Ekspressist (loe seda aadressilt http://paber.ekspress.ee/viewdoc/D739EFC2AF2E8D3EC22574C600522918). Greenpeace'i illustratsioon, millel on kujutatud prahikogud ookeanis gloobusel, on pärit Katrin Lipu suletööst "Vaikse ookeani prügisaare pindala suureneb jõudsalt" väärt keskkonnaportaalis Bioneer. Hea, et saastamisest tehakse juttu ja töötatakse jäätmete vähendamise nimel ka Eestis (loe sest aadressilt http://www.killerkott.org/).
17. juuli 2009
Metsasaaduste järele!
Kuna avastasin eile õhtul rattasõidu aegu, et Harku parkmetsas (vt seda geograafiliste koordinaatide 24° 36' 0'' N ja 59° 23' 0'' E abil kaardilt aadressil http://www.harku.ee/.pictures/Harku_vald_veebi.gif) on rohkesti mustikaid, mõnevõrra metsmaasikaid ja tsipa seeni, siis kavatsen võib-olla juba homme minna neid korjama. Mõtlesin, et metsasaadusi võiks sealt noppida rohkem kui ühe korra kuni mõni tundi järjest pundiski. Kel on huvi kaasa lüüa, andku sest teada ütleme poolteist tundi enne võimalikku kokkusaamist ja sobivusel kohtume kokkulepitult, et alustada korjega.
16. juuli 2009
"Fairytale" by Alexander Rybak
Listen a splendid song "Fairytale" with a great performance by Alexander Rybak at http://www.youtube.com/watch?v=-8JRtGMBUz0, where you can observe it also with pithful lyrics. Enjoy!
14. juuli 2009
Autonoomne tulekahjusignalisatsiooniandur
Eile, mil ma soovisin Elfa Elektroonika kaupluses teada saada 85-kroonise optilise suitsuanduri tootja nime ja valmistusriiki, sest need polnud kirjas pakendil, ja tutvusin pärastpoole kodus õigusaktidega elektroonilise Riigi Teataja leheküljel, avastasin, et "Toote ja teenuse ohutuse seaduse" järgi võib tootja olla keegi teine toote valmistaja asemel. Uurimisega tahtsin välja selgitada, kas toote valmistaja nimest ja maast või päritolust peab informeerima. Nimetatud pakendilt leidsin poes, et tegemist on Nexa Electronicsi suitsuanduriga KD-107. Interneti-aadressilt http://www.kingdun.com/English/ProductView.asp?ID=152&SortID=193 tuli ilmsiks, et kaup on tehtud Hiina Rahvavabariigi ettevõttes.
Tänasest Elfa Elektroonika vastusest sain teada, et tehtud optilise tulekahjusignalisatsioonianduri kinnises ümbrises olevas kasutusjuhendis on kirjutatud, et kauba garantiiaeg on kolm aastat. AS-i Vallin Baltic, ehkki keeleliselt oleks mu arusaamist mööda korrektne, kui ärinimi oleks Vallin Baltic AS-i asemel AS Baltic Vallin, edasimüüja SLO Eesti AS küsib hulgimüüjana jutuks oleva suitsuanduri eest käibemaksuta 58 krooni ja pakub nii nagu ka sissetooja AS Vallin Baltic, viieaastast garantiiaega (SLO Eesti AS; http://www.slo.ee/est/muud/suitsuandur ja Vallin Baltic AS; http://www.vallin.ee/est/tooted/estgroup/ohutus/suitsuandurid-gaasilekkeandurid/?productID=1397).
Kui lasta Google'il otsida artikleid fraasidega "suitsuanduri eluiga" ja "suitsuanduri tööiga", siis leiab kirjutisi, kus märgitakse, et tuletõrjesignalisatsioonianduri tööeaks on kuni kümme aastat (Sultson, Siim 2007. Suitsuandur peatselt kõikjal nõutav; http://www.ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=3489/rubr_artiklid_348901) või soovitatakse see umbes kümne aasta pärast välja vahetada (Päästeamet; http://www.kodutuleohutuks.ee/index.php?page=suitsuandur).
Tellimine:
Postitused (Atom)